FIRST DNIPRO BREWERY

First Dnipro Brewery (FDB) – один з флагманів крафтового пивоваріння в Україні. На обладнанні угорської компанії ZIP Technologies варить як класичні, так і експериментальні сорти пива, бере участь в знакових форумах та фестивалях, є володарем багатьох нагород на українських та міжнародних дегустаційних конкурсах. Розвиває крафтову культуру в країні, пропонує підтримку пивоварам-початківцям, надає можливість контрактних і приватних варок.

Пора варити!

Хочеш втамувати спрагу – випий пиво. Хочеш ніколи не відчувати спрагу – почни варити пиво! Цей напій справляється не тільки з необхідністю пити, але і з гострим бажанням експериментувати, створювати, спілкуватися з друзями, любити, подорожувати – жити! Так, пиво для дрім-тім First Dnipro Brewery – це насичене подіями, яскраве життя! Почалося воно в травні 1997 року, коли був відкритий «Перший Дніпропетровський пивзавод». А змінилося в 2013-му, коли діюча команда посилилася крутими рушійними силами, а «кермо» варочника взяв в свої руки майстер-пивовар, технолог Дмитро Некрасов. Новий етап життя стартував з великих змін – апгрейда виробництва, прокачування обладнання ZIP Technologies, суттєвого коригування технологічних процесів, оснащення лабораторії, зміни підходу до сортової лінійки. Було непросто, але пивоварня вийшла на високий рівень продуктивності з «модернізованим» ім'ям First Dnipro Brewery (FDB).

«Гурман меню» – пивний рекорд України

Глобальні зміни дозволили нам зробити свою пивну революцію. У жовтні 2015 року спільно з партнерами – мережею магазинів МОРЕ ПИВА – ми запустили масштабний проект «Гурман Меню» – унікальний для країни, в якій тільки зароджувався крафт. Амбітна лінійка, розрахована на рік, складалася з 52 крафтових сортів пива! Тобто, кожні 7 днів ми випускали ексклюзив! До сих пір жодна українська пивоварня не побила цей рекорд! І складався він не тільки з немислимих графіків прем'єр пива, але і з вивіреної логістики, з мозкових штурмів, завдяки яким народжувалися рецепти і назви «Відьмине зілля», «Джеймс Блонд», «Білосніжка і сім градусів», «Борода Хемінгуея», «Дика білка»,«Оскар для бабусі», «Гаррі Портер, «проJOBане літо», «Фея Дрінкербелл», «Сироватка правди»... І, звичайно, будувався він на довірі любителів пива, які спокушалися спробувати незвичні смаки – такі, як пиво дикого бродіння з додаванням квітів бузини або з використанням шпинату, дубової тріски і ірландського віскі.

Наприкінці 2016 року шанувальники змогли насолодитися десятьма найцікавішими сортами «Гурман меню» за версією пивоварів, а також ознайомитись з рецептами всіх 52 стилів, дізнатися нюанси їх створення.

First Dnipro Brewery об'єднує

Запам'ятався 2016-й ще однією знаковою подією. 15 липня, до 7-річчя наших партнерів – компанії МОРЕ ПИВА, на FDB вперше зібралися разом і познайомилися 30 крафтових пивоварів України. Звичайно, ми замутили наймасштабнішу колаборацію. До пива, названого #WTF ?! Cream Ale доклали руку «Ципа», «Кумпель», «Пивна дума», Bierwelle, Varvar, Lisopylka, Syndicate, «Театр пива Правда», K&F, «Одеська приватна броварня», «Солом'янська броварня», Mad Brew, White Rabbit, Beer House, Kronsbeer, «Чумаков» ...

«Професійна» дружба лягла в основу спецпроекту Friends. Ми зварили лімітовані серії в колаборації з гуцульською «Ципою» (імперіал SMS «Бужене молоко»), з львівським «Кумпелем» (американський амбер ель «Пан Марципан»), з харківським Altbier (по одному рецепту, з використанням ідентичних інгредієнтів, але за різними технологіями і кожен на своїй пивоварні створили «дружній» американський пейл ель).

Пивоварня FDB – мама контрактного пивоваріння в Україні

Грамотний розрахунок навантажень виробництва і графіка зайнятості бродильних ємностей дозволили пивоварні FDB стати найбільшим в Україні стартовим майданчиком для пивоварів початківців, які не мають власних потужностей. У 2016-2018 роках ми прихистили понад 25 контрактників! А в жовтні 2018 року на First Dnipro Brewery відбулася ще одна крута колаборація з друзями і контрактниками заводу. У ній взяли участь This is пивбар, Сергій Назаренко (Юнітек), пивовари K&F, Underwood Brewery, Gonzo, Cinema, Mad Brew, MOVA brewing co., Black Snake Brewery, «Кумпель», Lucky Men Brewery, AltBier, Сollider, White Rabbit, N City Brewing Co., Coliseum, Сергій Пархісенко, Євген Депутат, Вова Бендик. Варили Imperial Stout з каєнським перцем, чорносливом і кавою Rwanda. В ім'я проекту, запланованого як Contract show, закралася помилка, тому і в історію він увійшов з помилкою Contact show.

FDB Emotions – ми створюємо ваші емоції

У січні 2017 року ми анонсували першу тематичну лінійку – чуттєву 12-серійну Emotions з періодичністю виходу – сорт на місяць. У назвах ми об'єднали стиль пива і позитивну емоцію, яка супроводжує його дегустацію. Так на кранах в мережі магазинів наших партнерів МОРЕ ПИВА з'являлися спокусливий Weizenbock «Екстаз», Black IPA «Насолода», Blanche «Любов», а ще – APA «Везіння», White IPA «Задоволення», «Захоплення» з додаванням колумбійського кави, Goze «Пристрасть», Red IPA «Радість», Stout «Щастя», Amber Ale «Здивування», Christmas Beer «Ейфорія» та «Дивовижний» Dunkelweizen.

Паралельно з Emotions ми працювали над створенням люкс-лінійки FDB Premium, натхненням для якої послужили дорогоцінні каміння. Один раз в сезон експериментували не тільки з рецептами, а й з кольором пива. Рубін (з ароматом суданської троянди, дині та полуниці) вийшов червоним. «Моріон» (з додаванням ванільної палички і дубової тріски) – майже чорним. Смарагд (з приємними солодовими нотами, легкою хмільною гіркотою) – зеленим. Сапфір (ягідно-цитрусовий) – ніжно-блакитним.

FDB Brewers` Family – пивні сімейні цінності!

У тому ж 2017-му на First Dnipro Brewery народилася навіжена сімейка пивоварів Brewers` Family – креативна регулярна лінійка пляшкового пива. Сьогодні в family-колекції – 7 відчайдушних родичів і песик. Всі захоплені пивоварінням, але кожен – оригінал, пристрасний шанувальник свого стиля пива, близького йому за характером. Наприклад, бабуся Еббі «пропагує» Abbey Ale, мама Голді представляє Belgian Strong Golden Ale, пес Лапа хвостиком виляє за АРА... До речі, познайомитися з усією сімейкою і замовити пиво регулярної лінійки Brewers` Family можна за посиланням https://fdb.in.ua/uk/13-brewers-family.

Дотримуючись ідеям крафта. FDB Art of Beer і Beer Tunes

Крафтовое пивоваріння – це не тільки різноманітне, багате смаком, незвичайне пиво. Крафтовое пивоваріння – це мотивація до самоповаги, відповідальне споживання пива, підвищення культури пиття. Сучасне крафтовое (авторське) пиво позиціонується як мистецтво. Так чому б не об'єднати це мистецтво з музикою і живописом? У 2018 року ми зробили це, випустивши 24 сорти пива: 12 – в концептуальній лінійці-галереї Art of Beer і ще 12 – в меломанській Beer Tunes, де кожен сорт став уособленням музичного стилю.

Колекція Art of Beer, яка поєднала мистецтво пивоваріння та образотворче мистецтво, була присвячена видатним художникам та їх творам. Так, стиль Belgian Golden Strong Ale дістався знаменитому сюрреалісту Сальвадору Далі та його картині «Постійність пам'яті». Weizenbock «виглядав», як «Зоряна ніч» постімпрессіоніста Вінсента Ван Гога.

Музика відмінного настрою Beer Tunes – стала подарунком фанатам яскравих представників тієї чи іншої music-культури. Вони ставали обличчям пивної лінійки в образі стилізованих смайликів. Наприклад, Specialty Smoked Beer з ім'ям Reggae представляв легендарний музикант, гітарист, вокаліст, композитор Боб Марлі, за Rock & Roll в стилі Belgian Pale Ale відповідав відв'язний хуліган і шоумен Літл Річард.

Історію напрямків в мистецтві і в музиці, факти про художників і музикантів можна було прочитати в інформаційних постерах партнера First Dnipro Brewery – мережі магазинів МОРЕ ПИВА і HopHey.

Золота колекція FDB Legendary Stars

2019-й для First Dnipro Brewery пройшов під зіркою Legendary Stars – лінійки кращих сортів, зварених за історію пивоварні. За рік ми відтворили ті сорти пива, які були визнані шанувальниками бестселерами. Golden-колекцію прикрасили хіти крафтових лінійок різних років – «Гурман меню», FDB Premium, Emotions, Art of Beer і Beer Tunes. Це була чудова пивна пригода!

Навколосвітка з пивом FDB Around the World

2020-й пивоварня First Dnipro Brewery оголосила роком віртуальних подорожей з пивом і почала навколосвітку FDB Around the World. Об'єднавши два джерела задоволення, ми випускаємо оригінальний сорт кожні 14 днів, асоціюючи пиво з символами та пам'ятками найкрасивіших країн світу. Завдяки «каламутній королеві» Hazy Queen APA завсідники мережі магазинів МОРЕ ПИВА і HopHey два тижні «гостювали» у Великобританії. Weizenbock з ім'ям Lego Weize спорядив любителів пива в Данію, де була створена найзначніша іграшка ХХ століття – конструктор Lego. Відправившись в Австрію, ми запропонували взяти з собою ель з маракуєю та абрикосом Mozart Fruit APA, створений на честь великого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.

Навколосвітка триває! Приєднуйтесь до пивоподорожей!

Нагороди First Dnipro Brewery

У 2017 році ми взяли участь в першому в Україні незалежному дегустаційному конкурсі East European Beer Award-2017, організованому видавничим проектом «Технології та інновації» та «Київською пивною лігою». У пивному змаганні, проведеному за європейськими правилами, взяло участь 34 пивоварні з України та одна з Чехії. 38 дегустаторів визначали найкраще пиво з 130 представлених зразків в різних категоріях. У категорії Pale Ale пивоварня First Dnipro Brewery взяла срібло з пивом Happy APA. А наш Golden Ale приніс золоту медаль, ставши кращим в групі Belgium Style Ale.

East European Beer Award-2018 зібрав 54 пивоварні та 72 пивних суддів з України, Чехії та Італії. Зразків було більше – 265 і боротьба стала напруженіше. Проте, три медалі відвоювали – представники нашої Brewers` Family: L.APA в категорії Pale Ale і Goldy в Belgium Strong Ale – здобули бронзові медалі. Бальтійскій портер Captain Morion – забрав срібло в категорії Porter|Stout.

Відкрита Українська пивна премія Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2019 принесла ще три нагороди для сімейки пивоварів і FDB. Срібло дісталося пілснеру Hippie Pils (категорія Pale Lager), L.APA (APA) і Goldy (Belgian Ale Styles). Золото взяв Hopkins (в категорії IPA).

Ще одну золоту медаль з Kyiv Beer Festival-2019 привезла Goldy, здобувши перемогу в с в сліпий дегустації в категорії Belgian Strong Ale.

2019-й приніс ще одну престижну нагороду. Пивоварня First Dnipro Brewery, ставши в національному бізнес-рейтингу однією з найбільш ефективних компаній України, отримала титул «Лідер галузі 2019»!

Такими ж важливими нагородами є для нас ваші відгуки і враження! Ми раді чути їх на екскурсіях і дегустаціях, на фестивалях і форумах, в ресторанах і барах, на наших сторінках в соціальних мережах. Ми пишемо свою історію разом з вами. Тому впевнені: все тільки починається!

Далі буде крутіше!